diorama deel 7b: boogbrug

De boogbrug wordt nu niet meer gemaakt van hout, maar van electradraad wat we ook gebruiken voor de elektrische aansluitingen zoals stopcontacten en dergelijke.

Ik heb hiervoor gekozen, omdat het hout wat ik in deel 7a heb gedroogd langzamerhand weer recht trok, waardoor de hele brug 3 keer opnieuw moest worden gemaakt en het nog niet was zoals ik het wilde hebben.

Ik ben dus begonnen met solderen van het koperdraad waar ik eerst alle isolatie af heb gehaald

De start van de boogbrug
De start van de boogbrug

Zoals hierboven te zien is, zijn er twee stukken koperdraad rond gebogen in de bocht die ik moet hebben en met tussenstukjes aan elkaar gesoldeerd. Als je niet kunt solderen, kijk dan even hieronder naar de video. Er wordt uitgelegd hoe je kunt solderen. Dit is geen video van mij

Nadat ik de basis heb gesoldeerd ben ik begonnen met het hekwerk langs de brug. Hiervoor heb ik van het koperdraad een soort van trappetje gemaakt zoals te zien is in de eerste foto.

Dit trappetje heb ik gesoldeerd aan beide kanten op de kromme stukken koperdraad

railing op de brug gesoldeerd
railing op de brug gesoldeerd

Zoals te zien is, heb ik de bovenkanten van de ‘trappetjes’ hierboven al verbonden met een reling die de boel stevig houdt.

 

isolatie om de reling heen bij de boogbrug
isolatie om de reling heen bij de boogbrug

Zoals te zien is, heb ik de isolatie die ik van het koperdraad heb afgestript weer gebruikt om de reling te bekleden.

Nu is het nog het schilderen van de brug en dan kan deze ook op de baan worden geplaatst.

Hieronder nog een foto die ik jullie niet wil onthouden:

diorama Holzstadt bij nacht
diorama Holzstadt bij nacht

 

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.