Categoriearchief: Opbouw | Bergen

De opbouw van de bergen

happy newyear 2014

Allemaal een gelukkig en fijn 2014.

happy newyear, gelukkig nieuwjaar,

 

We hopen dat we veel met onze hobby bezig kunnen zijn. Afgelopen dagen ben ik druk bezig geweest met de baan.

De berg is verhoogd, er zijn muren geplaatst en tunnel ingangen zijn geplaatst en de bomen zijn gekleid. Al met al veel gedaan dus.

Lees verder happy newyear 2014

Te lage berg verhoogd en eerste tunnels ingepast

Nadat de berg een tijdje had gestaan, ben ik tot de conclusie gekomen, dat de berg een beetje laag was. In het landschap leek het op een uitgestrekte heuvel.

Dit was niet echt de bedoeling, mede omdat hier boven op de berg een houthakkers gebied komt. Hiervoor heb ik al vrij veel bomen gemaakt (naaldbomen) die daar worden geplaatst.

Bomen gemaakt voor de berg
Bomen gemaakt voor de berg

Er zijn de afgelopen dagen 82 bomen gemaakt. Niet dat ze nu allemaal helemaal goed zijn, maar de basis is aanwezig.

De tunnelbuizen moesten in het landschap worden gezet. Hiervoor heb ik weer een stuk uit het landschap moeten ‘graven’, maar dat was met een dremel goed te doen.

De beide tunnelbuizen naast elkaar
De beide tunnelbuizen naast elkaar

Hier is ook goed de steunmuur te zien die naast de berg ligt om alles op zijn plaats te houden.

 

Overzicht berg, met brug op de achtergrond
Overzicht berg, met brug op de achtergrond
Enkele treinen maken gebruik van de tunnel buizen
Enkele treinen maken gebruik van de tunnel buizen

 

Op de voorgrond van deze foto is te zien dat hier nog wat komt te staan. Hier komt namelijk een station te staan.

bede treinen uit een andere hoek genomen
bede treinen uit een andere hoek genomen

Hierboven de treinen nog vanuit een andere hoek genomen. Op de achtergrond zie je ook de nieuwe laag die op de berg is gelegd. Als dit niet was gedaan, was de berg wel erg laag. Misschien dat er nog wel wat op komt. Wie weet.

Uitleggen sporen voor de nieuwe berg

Omdat de nieuwe berg gestalte begint te krijgen zoals hier is te lezen, ben ik vandaag begonnen met het ‘uitleggen’ van de sporen.

Hiermee bedoel ik, dat ik ben begonnen met echte sporen te nemen en deze uit te leggen op de berg en onder de berg. Zowel op als onder de berg komen sporen. Dit zal nog wel een klus worden als er een van de treinen ontspoort op of onder de berg, en dan met name onder de berg.

 Overzicht van de nieuwe berg

Overzicht van de nieuwe berg met de sporen

De wissel om de treinen in de berg te laten verdwijnen

De wissel om de treinen in de berg te laten verdwijnen

De eerste overbrugging van brug naar brug

De eerste overbrugging van brug naar brug

de beide sporen die over de brug gaan lopen

de beide sporen die over de brug gaan lopen

De sporen die over de brug gaan lopen komen uit op de cirkel die in het bovenste plaatje staat.

 

 

Brug in delen en nieuwe berg

De brug is in delen gezaagd en het begin van de nieuwe berg is gestart.

Over de brug is wel wat te doen geweest. De brug was te groot, te massief. Hier is te lezen, hoe de brug is opgedeeld. Doordat de brug zo’n afmeting had, was hij veel te massief aanwezig in het landschap. Dit werkte als een eye-catcher, wat niet echt de bedoeling was.

Hierom is besloten dat de brug in stukken moest worden gezaagd. Ook is het nu makkelijker om de delen van de brug met steen-strips te beplakken. Het is meer behapbaar.

De start van de nieuwe berg

Er moest nog steeds aan de andere kant van de baan een nieuwe berg komen. Vandaag is de eerste start van deze berg gemaakt. Tenminste hij is met kippengaas deels in elkaar gezet.

Enkele foto’s

Overzicht van de nieuwe berg

Overzicht van de nieuwe berg

Een van de tunnels die gebruikt gaat worden

Een van de tunnels die gebruikt gaat worden

Even wat proberen met een muurtje

Even wat proberen met een muurtje

De gezaagde / opgedeelde brug

De gezaagde / opgedeelde brug

het eerste deel van de brug

het eerste deel van de brug

 

Op het overzicht van de nieuwe berg is te zien, dat er een boel kippengaas is gebruikt. Dit om de berg vorm te geven. Er moet tijdens de bouw met verschillende dingen rekening worden gehouden, namelijk

  • de berg moet een bos kunnen bevatten. Hier wordt namelijk het hout voor de verwerking in HolzStadt vandaan gehaald
  • Er komen drie tunnels in de berg.
    • twee sporen stoppen onder de berg
    • 1 spoor gaat naar de opstelsporen onder de baan
  • Over de berg heen komen ook sporen te lopen. Deze sporen zijn gekoppeld aan de sporen die op de brug lopen.
  • Er komen boven op de berg ook nog tunnel
    • Twee ingaande sporen
    • twee uitgaande sporen.

Nu kan ik me goed voorstellen dat iemand gaat zeggen, ik snap er helemaal even niets meer van. Hieronder een tekening van hoe het in elkaar steekt.

de tweede berg op tekening

de tweede berg op tekening

 

De complete baan

De complete baan

 

De rivier integreren in het landschap

De rivier integreren in het landschap

Om de rivier te integreren in het landschap, wordt gebruik gemaakt van een airbrush (zie ook de site over airbrushen).

Lees verder De rivier integreren in het landschap

HolzZeitung | de krant van Holzstadt | de overstroming

HolzZeitung | de krant van Holzstadt | de overstroming

HolzStadt 29 juni 2013

van onze reporter

Afgelopen week is het gebeurt. Holzstadt is overstroomt en weg gespoeld. Er is niets meer over. De schadepost is enorm.

De rivier die van bovenaf van de berg loopt is door hevige regenval buiten zijn oevers getreden. Hierdoor is een goot deel van de berg overstroomd. Het water denderde naar beneden en heeft een groot deel van Holzstadt weg gevaagd.

De mensen in Holzstadt wisten even niet meer wat ze moesten doen. In de buitenlucht is er een vergadering belegd door Burgemeester Holzmeister. De vergadering begon erg slecht want de Holzstädters waren woedend. Dit had kunnen worden voorzien. Maar na enige tijd begrepen de inwoners wel dat dit zo niet verder kon en besloten enkelen om te vertrekken uit Holzstadt.

Na wat ruggespraak met de burgemeester is toch besloten om te blijven en te helpen met de opbouw van het dorp.

De eigenaar van ‘der Eiche’ wist het treffend te vertellen:

“Wij als Holzstädters latens ons niet door hout (holz) aan de kant zetten dus al helemaal niet door water. WIR LÖSEN ES”, waarbij alle bewoners zich bij deze kreet aansloten. Er is zelfs besloten om de plaatsnaamborden aan te passen.

Hieronder de wijzigingen:

 

Er zijn nu verschillende dingen besloten die in het nieuwe HolzStadt worden doorgevoerd:

  • Holzstadt wordt een dorp wat van de houtkap leeft, hiervoor is een afvoer van hout nodig
  • Er wordt een dubbelsporig station gemaakt waar treinen kunnen komen en gaan.
    • Er komt een goederen spoor
    • Er komt een persoonsvervoer
  • Holzstadt krijgt een eigen gemeentehuis. Dit zal als laatste worden gebouwd
  • De winkels worden weer opnieuw opgezet. Er komt geen winkelstraat, maar de winkels zullen verspreid door het dorp liggen
  • De rivier zal opnieuw worden geleid. Er wordt voor de water voorziening gebruik gemaakt van het water van de rivier. Dit zal inhouden dat er ook een watertoren c.q. opslagtank zal moeten komen voor de warmere perioden

Al met al dus fikse wijzigingen in het dorpsplan, maar gezien de kracht van de inwoners om door te gaan, zal dit waarschijnlijk wel lukken

Aanpassing rivier zodat er een bedding omheen ligt

Aanpassing rivier zodat er een bedding omheen ligt

De rivier is aangepast zodat er nu water doorheen kan stromen. Vannacht is het gedroogd dus vandaag ga ik verder met hetbewerken van het aangepaste deel zodat het weer in de totale omgeving past.

Hieronder een video hoe ik de rivier in het landschap heb geplaatst

 

httpv://youtu.be/NtpTCTrnqn4

 

Zoals gezegd ga ik vandaag de rivier aanpassen zodat hij in het landschap past. Dit wordt waarschijnlijk nog een hele klus, maar ik wil dit ook op video vast gaan leggen.

Ik ga gebruik maken van tegellijm. Dit is toch echt een middel dat een uitermate goede structuur geeft in mijn landschap. Het gaat in dit geval om flexibele tegellijm van de gamma. 1 kg voor € 10,- Dat vind ik nog te doen. Ik maak een onderlaag (hardshelf) die ik dan weer ga bestrijken met de tegellijm.

In dit bericht wordt het deels ook uitgelegd

wordt vervolgt 🙂

Een nieuw stuk berg toegevoegd op hetNspoor

Een nieuw stuk berg toegevoegd op hetNspoor

Er is een nieuw stuk berg toegevoegd op hetNspoor omdat de rivier buiten zijn oevers zou gaan treden met veel sneeuwwater.

Vandaag en gisteren is er een nieuw stuk berg toegevoegd op hetNspoor. Dit houdt in dat de bestaande berg wat is vergroot.

Dit nieuwe stuk berg is om de weg die op de berg ligt en de rivier te scheiden. Zie ook het bericht hiervoor waar ik het heb gehad over overstromingen 🙂

Lees verder Een nieuw stuk berg toegevoegd op hetNspoor

Bedding voor de beek om overstromingen te voorkomen

Bedding voor de beek om overstromingen te voorkomen is nodig.

Dit was ik vergeten, maar na wat communicatie met ene Edward ben ik tot de conclusie gekomen dat een bedding voor de beek om overstromingen te voorkomen toch nodig was.

voorbeeld rivier voor hetnspoor.nl?

Misschien wordt dit wel het voorbeeld van de rivier. Ik moet er nog eens over nadenken

Doordat de rivier geen bedding heeft wordt loopt het water over het weitje van boer Langgässer heen. Bedding voor de beek om overstromingen te voorkomen is dus hard nodig :).

Het is te verwachten dat hij dit niet leuk zal vinden. Hiervoor is er ook nagedacht over een bedding.

 

Enkele voorbeelden heb ik ook hier nog gevonden.

Een stukje informatie over een rivierbedding uit de wikipedia

Rivierbedding

Rivierbed

Een rivierbedding is de bodem van een stroom, rivier of beek en is begrensd door de oevers van de normale waterstroom, het zomerbed. De uiterwaarden zijn de gebieden langs de rivier die bij hoog water overstromen. In het algemeen is de rivierbedding het gedeelte onder de normale waterlijn en zijn de oevers het gedeelte net boven deze lijn.

De rechteroever is die oever aan de rechterkant als men langs de rivier in de richting van benedenstrooms (met de stroom mee) kijkt.

 

Hieronder een filmpje van hoe het is gemaakt. De bedding moet nog worden aangekleed, maar de eerste rand ligt er al

httpv://youtu.be/hvjsAMTrrcY